Czy z pilatesem zrzucisz zbędne kilogramy?

with Brak komentarzy

Ulubiony sport to leżenie w trawie…

„Ulubiony sport to leżenie w trawie i na siedząco gry”. Tak śpiewa Kuba Badach w jednej ze swoich piosenek. A czy Ty również żywisz „horyzontalne” uczucia do sportu? 😉 Nie od dziś wiadomo, że połączenie prawidłowego odżywiania z aktywnością fizyczną jest receptą na szybsze i skuteczniejsze pozbycie się nadmiaru kilogramów. Trening wykorzystujący do ćwiczeń masę ciała, czyli również pilates, może być skuteczny w walce z dodatkowymi kilogramami, szczególnie dla osób, które dopiero rozpoczynają włączać aktywność fizyczną w swój grafik. Czy z pilatesem zrzucisz zbędne kilogramy? Odpowiedż brzmi: TAK!

Postaw na pilates

Jesteś osobą prowadzącą w dużej mierze siedzący tryb życia? Osobą bardzo zapracowaną i niezbyt chętną do wylewania siódmych potów na siłowni? Jednak twoje odbicie w lustrze Ci nie odpowiada i postanowiłaś lub postanowiłeś coś zmienić? Postaw na pilates. Z pilatesem zrzucisz zbędne kilogramy, ponieważ trening pilates w połączeniu ze zmianą nawyków żywieniowych, zwiększy całkowity wydatek kaloryczny. Pamiętaj, że początkowo nawet niewielka utrata wagi przy ogólnej poprawie wyglądu sylwetki i samopoczucia działa motywująco.

Z pomocą przychodzi pilates

Wiele osób odchudzających się chce nie tylko zgubić kilogramy, ale również poprawić wygląd sylwetki. I tu z pomocą przychodzi pilates. Trening ten został tak zaplanowany, aby podczas ćwiczeń pracowało całe ciało. Sam jego twórca, Joseph Pilates, mówił że:

„po 10 sesjach poczujesz różnicę, po 20 ją zobaczysz, a po 30 będziesz mieć całkiem nowe ciało”.

Zwiększając udział mięśni, zmniejszysz udział tkanki tłuszczowej, metabolizm przyspieszy, a twoje ciało stanie się bardziej smukłe, sprężyste i proporcjonalne. Osobiście jestem żywym dowodem na to, że pilates działa, bo dzięki niemu uporałam się z „pociążowym” balastem, a przede wszystkim wysmukliłam sylwetkę.

Podsumowanie

Ćwiczenia pilates wykonywane są symetrycznie i wzmacniają mięśnie głębokie. Jest to technika, dzięki której stajemy się bardziej świadomi naszego ciała, a z każdym następnym treningiem staje się ono bardziej proporcjonalne, zyskujemy smukłą sylwetkę, a lepsze napięcie mięśni wpływa na poprawę postawy. Zwiększamy ruchliwość stawów, sprężystość ruchów i wreszcie zyskujemy lepsze samopoczucie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne. A ćwicząc regularnie, z pilatesem zrzucisz zbędne kilogramy. 


Bibliografia:

  1. Wood S., Pilates w rehabilitacji, PZWL, 2020
  2. Isacowitz R., Clippinger K., Anatomia pilatesu…, Vital, 2020
  3. Herman E., Pilates dla Bystrzaków, Helion, 2007
  4. Rayes ABR, de Lira CAB, Viana RB, et al. The effects of Pilates vs. aerobic training on cardiorespiratory fitness, isokinetic muscular strength, body composition, and functional tasks outcomes for individuals who are overweight/obese: a clinical trial. PeerJ. 2019

Zostaw Komentarz